شما توانایی جلوگیری از بیماری دندان را دارید

ممکن است یک واقعیت تعجب آور باشد ، اما تقریباً همه بیماری های دندان قابل پیشگیری است. حتی اگر سابقه خانوادگی در مورد پوسیدگی و بیماری لثه داشته باشید ، می توانید برای جلوگیری و پایان چرخه قدم بردارید. بیشتر ما با عادات مناسب می توانیم از بروز پوسیدگی و بیماری لثه جلوگیری کنیم.

درک پلاک

باکتری های موجود در دهان روی سطوح دندان جمع شده و در زیر لثه به شکل پلاک قرار می گیرند. پلاک ماده ای چسبنده است که رشد می کند و از باکتری ها محافظت می کند. بسیاری از باکتری ها در زیر خط لثه زندگی می کنند یا به سطح بین دندان های شما چسبیده اند و از مسواک شما مخفی می شوند.

این مستعمرات باکتری ها نه تنها باعث می شوند لبخند شما لکه دار شود و لثه شما قرمز شود ، بلکه منجر به ایجاد حفره و بیماری لثه می شود.

همانطور که دندانپزشک یا متخصص بهداشت شما به شما خواهند گفت ، نخ دندان زدن روزانه مهم است. از آنجا که باکتری ها به سرعت تکثیر می شوند و تنها با مسواک زدن از بین نمی روند ، تمیز کردن هر روز زیر خط لثه و بین دندان ضروری است.

 

آزمایش نخ دندان شخصی

ما یک آزمایش را انجام دادیم که یک فرد از یک طرف نخ دندان را متوقف کرد، اما هر روز دو بار مسواک می زد. سپس ما مشاهده کردیم که چقدر پلاک جمع شده بعد از 2 هفته نخ دندان نزدن ! این هنوز با مسواک زدن بوده!

رفع مشکلات و نارسایی ها

دندانپزشکان ده ها سال است که بیماران خود را به نخ دندان کشیدن دعوت میکنند، چرا مردم نخ دندان نمی کشند ؟ مطالعات اخیر نشان داده است که فقط 10-20٪ از افراد روزانه نخ دندان می کشند.

ما معتقدیم که افاراد به دو دلیل در حال فراموش کردن نخ دندان هستند:

1نخ دندان کشیدن سخت است

2اکثر افرادنمی دانند که چه فوایدی نخ دندان کشیدن دارد .

اشتباه دیگر این است که بیشتر افرادی که نخ دندان نمی کشند به طور مدوام، این کار را اشتباه انجام می دهند . هنگامی که به اشتباه نافذ هستید ، نیمی از مزایا را از دست می دهید و اغلب وقت خود را تلف می کنید.

بگذار توضیح بدهم. شما می توانید نخ دندان را به عنوان دو مزیت که دارد مورد توجه قرار دهید:

  1. از بین بردن پلاک و مواد غذایی بین دندانها (خط آبی)
  2. حذف پلاک زیر خط لثه (خط سبز)

در این عکس ، تصویر سمت چپ چربی بین بین دندان ها را نشان می دهد ، اما تصویر سمت راست پلاک از بین بردن نخ را در زیر لثه (روش صحیح) نشان می دهد.

طبق تجربه، بیشتر بیمارانی که نخ دندان می کنند ، نخ را زیر خط لثه نمی آورند. بنابراین حتی اگر نخ دندان در حال پاک کردن پلاک و باکتری باشد کامل این کار را انجام نیم دهد و هنوز هم می توانند به بیماری  لثه مبتلا شوند .

مشكلات نخ دنداني خود را از بين ببريد

چند سال پیش ، ما راهی راحت تر و موثر تر برای نخ دندان پیدا کردیم. بعد از تحقیق در مورد روشهای مختلف ، دریافتم که استفاده از یک خمیر دندان

محافظ لثه (Gum Protection)

  • حاوی اسید آمینه بتائین جهت محافظت و آرامش بخشی به لثه ها
  • حاوی ویتامین E با فعالیت آنتی اکسیدانی برای کمک به قوی و سالم ماندن لثه ها

پلاک و باکتری ها را از روی سطح دندان ها خارج می کند

نتیجه گیری

بیایید بگوییم شما جز معدود افرادی هستید که در واقع روزانه نخ دندان می کنید و به درستی انجام می دهید. همه چیز تمام است ؟ ما می گویم شما باید تا حد امکان نوشیدن آب را در برنامه معمول خود بگنجانید.

اشتراک گذاری

Telegram
Twitter
LinkedIn

مقالات مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *